sobota, 11 sierpnia 2012

2. USA - Waszyngton, D.C

 


Państwo: USA
Dystans: 6593 km
Czas podróżowania: 13 dni


Witajcie!
Tę pocztówkę dostałam od Karen. Leciała dla mnie aż 6593 km z Waszyngtonu, a właściwie Dystryktu Kolumbii, bo Waszyngton to tylko potoczna nazwa. Na kartce możemy zobaczyć Biały Dom, w którym mieszka Barack Obama.

Wysoki pomnik, który jest w centralnym miejscu, to Pomnik Waszyngtona, upamiętniający prezydenturę Georga Washingtona. Monument ma 169,3 m wysokości i waży ok. 80 tys. ton. Do 1889 roku był najwyższą budowla świata - tytuł stracił na rzecz wieży Effila.

Po lewej stronie od pomnika znajduje się Kapitol, a w oddali widać Jefferson Memorial - pomnik dedykowany trzeciemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych Tomasowi Jeffersonowi, jednemu z ojców założycieli.
Bardzo dziękuję za tę kartkę, bo dzięki niej dużo się dowiedziałam! :) A poza tym, jest śliczna ^^.

Thank you, Karen! See you soon ;)

1 komentarz:

  1. Jejku, pocztówki! *.* Gdy miałam 10 lat uwielbiałam je wysyłać. Pisałam do rodziny, a nawet do koleżanek mieszkających w moim mieście. Później... chyba przestało mi się to podobać. A szkoda ;c

    Bardzo, bardzo, BARDZO Ci dziękuję za miłe słowa ;) To mnie jeszcze bardziej motywuje do pisania o swoich postępach i motywowania czytelników :D
    Sama jest okropnym leniem, mam takie chwile, kiedy mogłabym tylko leżeć i gapić się w sufit zamiast zrobić w końcu coś pożytecznego, coś zmienić.
    Mam nadzieję, że założysz bloga językowego, będę pierwszą osobą, która doda go do obserwowanych, I promise! Również życzę Ci samych sukcesów ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję! :)